Amatérský futsalový klub

SKP Kolín - 1. DFK Slaný 8:4 (6:1) 6.10.2013

SKP Kolín - 1. DFK Slaný 8:4 (6:1)

1.kolo Divize A 2013/2014

Sestava: Cílek, Mrština, Kubenka, Švarc, Bouška, Kratochvíl, Tauš, Hlůže, Zahradník
Branky:Bouška 2, Kratochvíl, Zahradník
Asistence: Švarc, Bouška
ŽK: Tauš, Mrština

Vzhledem k probíhajícím zápasům ve fotbale, jsme tentokrát do Kolína (nováčka soutěže) jako favorité. V sestavě chyběli 3 hráči základního kádru a ani další nebyli zdravotně fit. Domácí začali aktivně a již ve 3. minutě šli do vedení 1:0. Ještě v téže minutě se z PVK trefil na zadní tyč Bouška 1:1. Dobré napadání dvojice Tauš, Zahradník, skončilo jen rohovým kopem. V 7. minutě vyrazil Cílek střelu domácího hráče jen s obtížemi na břevno. V 8 minutě šli domácí opět do vedení po tvrdě střele domácího hráče. Domácí se zatáhli před vlastní brankové území, donutili hosty tvořit a chyby v jejich rozehrávce trestali 3:1. V 11. minutě rozhodčí Křivka odpískanou ruku v pokutovém území, vytáhl před brankoviště a byl z toho jen PVK, který domácí se štěstím na brankové čáře zachytili. Hosté ve snaze korigovat výsledek opět chybovali a domácí nabídnuté šance využili a do poločasu zvýšili na 6:1.

Do druhého poločasu hosté vstoupili podstatně lépe, ale štěstí jim nepřálo. Gólovou šanci zahodil Kratochvíl, Bouška orazítkoval v další šanci břevno a z protiútoku domácí kontrovali dorážkou na zadní tyči 7:1. Po dalším brejku už vedli 8:1 a vypadalo to na debakl. Hosté i nadále bojovali, zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci a přicházeli šance. Bohužel s nulovým efektem. Ve slibných šancích se neprosadil Bouška ani Hlůže. Až ve 29. minutě se trefil nováček v sestavě Zahradník 8:2. Další tutovku zmařil Taušovi gólman domácích a píšťalka rozhodčích byla němá i při faulu gólmana na uvolňujícího se Mrštinu v pokutovém území. Ve 31. minutě trefil Hlůže z otočky jen tyč brankové konstrukce. Ve 32. minutě kopali domácí 10m kop, ale Cílek střelu vyrazil. Ve 32. minutě trefil Bouška z hranice brankoviště opět břevno a odražený míč dopravil do sítě Kratochvíl 8:3. Další 10m kop Cílek opět zlikvidoval a poslední branku vstřelil hostující Bouška 8:4. Od 36. minuty hosté zkusili hru bez brankáře, trefili tyč, ale skóre se již nezměnilo. Škoda nepovedeného prvního poločasu. Domácím přálo i štěstíčko, které se k hostům obrátilo zády, a za výkon v prvním poločase si domácí vítězství zasloužili. Nechci hodnotit výkon rozhodčích, ale myslím si, že dvojice rozhodčích Hervert, Křivka je nejslabší v divizi (ale podobný výkon jsem očekával již před zápasem).