Legie Příbram - 1. DFK Slaný 6:3 (2:2) 9.11.2013

Legie Příbram  -        1. DFK Slaný                      6:3    (2:2)
Sestava
: Cílek, Mrština, Kubenka, Bouška, Kuhn, Hlůže, Tauš, Kratochvíl

Branky: Hlůže, Kubenka, Bouška

Asistence: Kubenka, Hlůže

K druhému celku tabulky jsme jeli se stejnou sestavou jako proti Hraslu. Bohužel se nepodařilo zajistit Lukáše Křečka. I přes to jsme nejeli do Příbrami bez šancí. Úvod střetnutí patřil překvapivě hostům. První šanci měl hostující Tauš, ale brankáře domácích střelou ze strany nepřekonal. Stejně se při střeleckém pokusu vedlo i domácím a Cílek byl na místě. Šanci na skórování měl ve 4. minutě Kubenka, který z hranice brankoviště jen trefil střed branky, kde stál připravený brankář Vančát. Skóre se měnilo až v 7. minutě když se trefil Hlůže po přihrávce Kubenky 0:1. Hosté zahráli „malou domů“, ale nařízený NVK Kubenka poslal mimo branku. Domácí hrozili rychlými brejky a po jednom z nich se jim podařilo vyrovnat 1:1. Ve 14. minutě mohli jít hosté opět do vedení, ale slibnou akci dva na jednoho zakončil Mrština nepřesnou nahrávkou na Kratochvíla. V 17. minutě šli domácí do vedení po nešťastných odrazech míče na přední tyči, kdy se míč od nohou Cílka a Tauše dostal k domácímu hráči a ten se štěstím usměrnil míč do Cílkovy branky 2:1. Zasloužené vyrovnání přišlo v 19. minutě, kdy Kubenka tvrdou střelou zužitkoval přihrávku Jindry Hlůže a nedal domácímu brankáři šanci 2:2. Další šance, které si oba týmy vytvořili, zlikvidovali dobře chytající brankáři.

I druhý poločas začali lépe hosté, když Vančát jen s námahou vyrazil tvrdé střely Kubenky na roh.  Ve 24. minutě z PVK skóroval Bouška, ktarý využil dobré clonění Kuhna brankáři Vančátovi a střelou k tyči upravil stav na 2:3. Šanci na změnu skóre měli hosté v následující minutě, kdy šla opět dvojice Mrština, Kratochvíl na osamoceného hráče domácích, ale špatná přihrávka šanci zhatila. Další „golovou“ šanci měli hosté během další minuty, ale nedokázali zužitkovat situaci na jednoho. Brankář Vančít ležel mimo branku a Hlůže v brankovišti jen trefil protihráče, který stál v brance místo brankáře. To byl asi zlomový okamžik utkání, neboť v následující minutě chyboval Kubenka, který přihrál protihráči na střed hřiště a jeho střela skončila za zády bezmocného Cílka 3:3. Tato situace vlila živou vodu do soupeřových nohou a domácí začali hosty přehrávat. Ve 27. minutě si hostující hráč Kubenka srazil míč do vlastní branky a tím nastartoval obrat ve skóre 4:3. Hosté v závěru přidali ještě další dvě branky a upravili na konečných 6:3

Hodnocení:

Hosté byli do 27. minuty domácím vyrovnaným soupeřem a mnohdy je i přehrávali. Bohužel doplatili na neproměňování šancí v úvodu druhého poločasu. O vítězství je pak připravily zbytečné chyby v obraně. Domácí brankář Vančát podal výborný výkon a především on byl základním kamenem vítězství domácích.