1.DFK Slaný - FC Brandýsek (4:3) 13.10.2013

1. DFK Slaný    -        FC Brandýsek           4:3    (0:3)
: Cílek, Mrština, Kubenka, Bouška, Tauš, Kuhn, Hlůže,

Branky:Mrština-2,Bouška, Tauš

Asistence: Kuhn,Bouška, Hlůže, Cílek

ŽK:    Bouška, Mrština

Podle předpokladů byli hosté od úvodního hvizdu lepším týmem a míč měli po většinu pod kontrolou. Vzhledem k rozměrům slánské haly se pokoušeli o častou střelbu, ale domácí střely blokovali nebo v brance stál pozorný Cílek. Úvodní branka hostů padla v 10. minutě, když střela z dálky na zadní tyč trefila Růžičku do těla a skončila v domácí brance 0:1. Domácím patřila 13. minuta, když střela Boušky a v zápětí i Tauše skončila na tyči Šimkovy branky (pokračování smůly z Kolína). Naopak se v následující minutě z dálky přesnou střelou k tyči trefil Kroc a zvýšil na 0:2. V té době měly oba týmy na svém kontě 5 AF a hra se na několik minut uklidnila. V 19. minutě hosté využili brejkovou situaci a do prázdné branky zvýšili na 0:3. Vzrušení nastalo v poslední minutě, když rozhodčí Horký odpískal vymyšlený faul proti domácím (6AF), který gólman Cílek zlikvidoval.

Do druhého poločasu po slovním incidentu s delegátem nenastoupil Kubenka
a kupodivu jsme začali hrát aktivněji. Střely z dálky likvidoval Cílek a do vyložených šancí aktivně bránící domácí hosty nepouštěli. Naopak se osmělovali domácí a přicházely i šance na vstřelení branky. Ta přišla ve 29. minutě, když brankáře Šimka prostřelil Bouška 1:3. Během následujících dvou minut se prosadili domácí dvakrát (Tauš a Mrština) a hosté nevěděli co na domácí hrát 3:3. V nastalé euforii domácí přidali i čtvrtou branku Mrština (opět do prázdné branky) a dokonalý obrat se podařil 4:3. Hosté zkusili hru bez brankáře, ale domácí perfektně poslední minuty ubránili. Navíc se pokoušeli 3x o vstřelení branky přes celé hřiště, ale neúspěšně. Za aktivitu ve druhém poločase si domácí výhru zasloužili. Hráči Brandýsku opět po poločasovém vedení nepochopitelně zvolnili a ztratili tentokráte tříbrankové vedení. Domácí hráči podali statečný výkon podpořený výborným výkonem brankáře Cílka